Oznámení
Vážení obchodní přátelé,
Jak jistě víte v roce 1999 podala firma JPM žalobu na společnost Lucky Line v záležitosti ochrany autorských práv u jejich výrobků Phoenix a Daytona. K porušení těchto práv došlo v případě uvedení výrobků Bugsy a Lucky na českém trhu, kde je společnost Lucky Line distribuuje. Společnost JPM je přesvědčena, že uvedením těchto výrobků na trh došlo k porušení autorských práv u strojů Phoenix a Daytona, jež jsou výrobkem žalobce. Své tvrzení opírá mimo jiné o několik znaleckých posudků, které vypracovali znalci z oboru softwarových programů. Z těchto znaleckých posudků jednoznačně vyplývá, že programy distribuované ve strojích Bugsy jsou přesnou kopií programů VHA zn. Daytona a programy Lucky přesnou kopií VHA zn.Phoenix. Společnost JPM následně navrhla soudu, aby byl ustanoven nezávislý znalec, který na základě programů uložených u EZU posoudí shodnost programů a oprávněnost její žaloby. Společnost JPM mimo jiné ve svém žalobním petitu požaduje stažení a zničení výrobků Bugsy a Lucky z trhu.
V roce červnu 2001 proběhlo u Městského soudu Praha 2 jednání , kde byly jednotlivé strany seznámeny s obsahem žaloby. Ze strany soudce zde byl nařízen následující postup. Společnost JPM je povinna doplnit žalobu o důkazy, které osvědčují oprávněno využití softwaru žalobcem, když soud zároveň poukázal na nutnost posuzovat oprávněnost využití autorských práv žalobcem podle práva platného ve Spojeném království Velké Británii a Severního Irska. Dále doporučil , aby se obě strany dohodly na nezávislém znalci a na otázkách, které mají být tomuto znalci položeny , aby tento znalecký posudek mohl soud akceptovat.
Společnost JPM v průběhu měsíce srpna 2001 dodala všechny požadované dokumenty včetně souhlasu s ustanovením navrhovaného znalce. Společnost Lucky Line pokud je nám známo do dnešního dne neuvedla, zda s navrhnutým znalcem souhlasí.
Společnost JPM se tedy v současné době rozhodla využít služeb renomované pražské advokátní kanceláře, aby celou causu převzala a v rámci možností co nejdříve uzavřela. Dále se rozhodla, že všechny dokumenty a Prohlášení o shodě objevující se v této cause poskytne České Obchodní Inspekci k prošetření.
Rádi bychom dále upozornili, že společnost Lucky Line má stroje Lucky a Bugsy osvědčené pouze v plastovém provedení hardwaru JPM. Na tyto stroje má taktéž pouze v tomto smyslu vystavené prohlášení o shodě. Tyto stroje tedy nikdy nebyly osvědčeny v hardwaru Systém 5 jehož výrobcem je JPM. Na tento hardware, taktéž společnost Lucky Line není schopná poskytnou příslušné prohlášení o shodě. Vzhledem k rozšířenému používání výrobků Lucky Line na trhu v Systému 5 upozorňujeme firmy, že používání Osvědčení o provozuschopnosti vydané na Bugsy a Lucky v souvislosti se Systémem 5 je nelegální. Upozorňujeme, že v případě, že výrobek nemá prohlášení o shodě hrozí pokuta až do výše 20,000.000,- Kč.
Na závěr bychom rádi uvedli, že společnost JPM má u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze zaregistrované jako průmyslové vzory všechny její vyráběné hardwary a to na různých trzích, dále pak grafické provedení a názvy. Naše firma je připravena ,v případě jakéhokoliv používání, upravování nebo neoprávněné výroby bez souhlasu JPM , se obrátit na příslušné orgány činné v trestním řízení.
S pozdravem
|