Komora zábavy - vyhlášky, zákony, informace
englishdeutsch

Jiří Korn světovým rekordmanem v kulečníkové simultánce
Pokus o Světový rekord s návrhem na zapsáním do Guinessovi knihy rekordů

Na začátku byla informace od jednoho kulečníkového nadšence, neoficiálně hrál simultánku Angličan Brian Conery. Nevíme co ztroskotalo v jeho snažení, ale rekord v počtu tříbodových her nebyl zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Informace obsahovala i čísla, za šest hodin Conery odehrál 71 tříbodových zápasů, což znamená že odehrál 213 her 9 ball a celkově vyhrál 42:29.

Partneři světového pokusu:

• CS Cargo
  • Thompson s.r.o.
  • Harlequ'in Praha
  • časopis Billiard Info

Kulečníkový nadšenec, dvojnásobný Mistr Republiky v seniorské kategorii, Jiří Korn se pokusil v neděli 5.května tento rekord překonat. Hrálo se na čtyřech poolových stolech (kulečník s dírami) na kterých se pravidelně střídalo šedesát osm soupeřů Jiřího Korna. Nad pokusem dohlíželo šest rozhodčích Českomoravského Billiardového Svazu, zástupci agentury Dobrý Den a notář. Jiří Korn měl pouze jednu šestiminutovou přestávku. Drama vrcholilo okolo čtvrté hodiny, kdy bylo průměrově spočítáno, že je za rekordem o sedm zápasů! Jirka dokázal zrychlit a šest minut před limitem vyrovnal rekord Briana Coneryho 71 zápasů. Za potlesku a fandění diváků se mu podařilo dokončit ještě čtyři zápasy a dosáhnout tak světového rekordu počtem 75 tříbodových zápasů. Po šesti hodinách pokus skončil a skončil úspěšně. Jiří Korn odehrál 75 zápasů, vyhrál nad zbytkem světa 53:22, dal 994 koulí a ušel 5 kilometrů a 328 metrů. Po skončení šestihodinového pokusu se zastavil. Za potlesku všech přítomných se omluvil, že nebude slavit, protože si jde zahrát Bowling a večer squash... Co k tomu dodat???